Choď na obsah Choď na menu
 


AKTUALITY

01.02.2021 - Smútočné oznámenie: 

Milí priatelia, s veľkou ľútosťou a žiaľom Vám oznamujeme, že nás minulý týždeň navždy opustili Július Mojžiš, zakladajúci a čestný člen nášho klubu a Tibor Kraščenič, manžel našej prvej prezidentky a čestnej členky klubu Magdy Kraščeničovej. Žiaľ, obaja prehrali svoj statočný boj s ochorením COVID-19. Ak ste ich poznali, venujte im, prosím, tichú spomienku a modlitbu. Tibor a Julko, boli ste súčasťou nášho klubu a našich životov viac ako dvadsať rokov, ďakujeme Vám za všetko, čo ste pre nás a náš klub urobili, nikdy na Vás nezabudneme! Odpočívajte v pokoji.

julius-mojzis.jpg tibor-krascenic.jpg

 

22.09.2020 - Katarínska zábava 2020

Vzhľadom na súčasnú situáciu a prijaté opatrenia na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosného ochorenia COVID-19 je aj náš klub nútený pristúpiť k zrušeniu tohtoročnej Katarínskej zábavy. Vzniknutá situácia nás samozrejme nesmierne mrzí, no ochrana zdravia našich hostí je pre nás prvoradá. Veríme preto, že nám zachováte svoju priazeň a že sa o rok budeme môcť všetci spolu stretnúť a zabaviť sa na šestnástom ročníku našej Katarínskej zábavy. Prajeme Vám všetkým pevné zdravie! 

 

09.10.2018 - Katarínska zábava 2018sni--mka-obrazovky-2018-10-09-o--0.55.29.pngPozývame vás na štrnásty ročník Katarínskej zábavy, ktorá sa bude konať dňa 24.11.2018 o 19:00 v ŠD UKF Nitra, Slančíkovej 1 (hotel Nitra).

Výťažok z akcie bude použitý pre hendikepované deti a rodiny v núdzi.

Cena lístka je 25€ a zahŕňa prípitok, minerálku, víno, kávu, pagáče, večeru, polnočnú kapustnicu/guláš, kultúrny program a živú hudbu.

Ani tento rok nebude chýbať losovanie tomboly s množstvom atraktívnych cien. Tešíme sa na vašu účasť!

 

12.10.2017 - Katarínska zábava 2017

220.jpg

Pozývame vás na trinásty ročník Katarínskej zábavy, ktorá sa bude konať dňa 25.11.2017 o 19:00 v Agroinštitúte Nitra na Akademickej ulici č.4 

Výťažok z akcie bude použitý pre handicapované deti a rodiny v núdzi. 

Cena lístka je 25€ a zahŕňa prípitok, minerálku, víno, kávu, pagáče, večeru, polnočnú kapustnicu/guláš, kultúrny program a živú hudbu.

Ani tento rok nebude chýbať losovanie tomboly s množstvom atraktívnych cien. Tešíme sa na vašu účasť!
 

28.11.2016 - Stanovisko Y Klubu Nitra k zdravotným problémom hostí na našej Katarínskej zábave:

Nesmierne nás mrzí vzniknutá situácia a od skorého rána zisťujeme príčinu týchto zdravotných komplikácií. Zdravotné problémy, ako zvracanie a hnačky, ktoré sa, žiaľ, v posledných hodinách objavili u väčšiny hostí Katarínskej zábavy, neobišla ani našich členov.

Podľa posledných informácií môžeme takmer s istotou vylúčiť, že problémy boli spôsobené jedlom alebo pitím, keďže sa rovnaké zdravotné problémy prejavili aj u hostí, ktorí žiadne zo servírovaných jedál nejedli, jedli vegetariánske jedlo alebo nepili žiaden alkohol. Stravu nám zabezpečoval personál internátu UKF, zatiaľ nebolo zistené žiadne pochybenie z ich strany. Podľa lekárov, ktorí včera a dnes ošetrovali našich hostí na pohotovosti, infekčnom oddelení a obvodných oddeleniach, ide o rotavírus (črevnú virózu), ktorá sa v posledných dňoch značne rozšírila v Nitre a okolí. Na ich oddelenia prišlo aj množstvo účastníkov iných spoločenských akcií, ktorí mali rovnaké príznaky. Rotavírus je agresívny, vysoko nákazlivý a ľahko sa šíri vzduchom z človeka na človeka, najmä v uzavretých priestoroch. Vyskytuje sa najmä v chladnejších obdobiach a na vzduchu dokáže prežiť aj niekoľko dní. Prvé príznaky sa objavia zväčša do 24-48 hodín a prejavujú sa zvracaním, vodnatou hnačkou, stratou tekutín, bolesťami brucha a horúčkou. Rotavírus sa nedá liečiť a mal by sám odznieť do 2-3 dní, maximálne však do 1 týždňa. Nevyhnutné je dopĺňať tekutiny, aby neprišlo k nebezpečnej dehydratácii organizmu. Všetkých členov Y Klubu Nitra sa hlboko dotklo, že sa tento vírus rozšíril práve na našej akcii, žiaľ, jeho nositeľom a roznášačom mohol byť ktokoľvek z ľudí na Katarínskej zábave a my sme nemali žiadnu možnosť tomu zabrániť. Počas dvanásťročnej histórie našich Katarínskych zábav sa podobný problém nikdy neobjavil a veríme, že sa už nikdy ani neobjaví. Budeme Vám veľmi vďační, ak nám zachováte Vašu priazeň a aj napriek tomu, čo sa stalo, budete naďalej podporovať zmysluplnú činnosť nášho klubu. Zo srdca Vám ďakujeme a ešte raz sa ospravedlňujeme za všetky problémy, ktoré Vám účasť na našom benefičnom podujatí spôsobila.

 

25.10.2016 - Katarínska zábava 2016

pozvanka.jpg

Pozývame vás na dvanásty ročník Katarínskej zábavy, ktorá sa bude konať dňa 26.11.2016 o 19:00 v ŠD UKF Nitra, Slančíkovej 1 (hotel Nitra). Výťažok z akcie bude použitý pre handicapované deti a rodiny v núdzi. 

Cena lístka je 25€ a zahŕňa prípitok, minerálku, víno, kávu, pagáče, večeru, polnočnú kapustnicu, kultúrny program a živú hudbu.

Ani tento rok nebude chýbať losovanie tomboly s množstvom atraktívnych cien. Tešíme sa na vašu účasť! V prípade záujmu o lístky volajte 0905/265697 Ďakujeme za podporu :)
 

24.11.2016 - Poďakovanie

Radi by sme sa touto cestou ešte raz verejne poďakovali poctivému nálezcovi tašky s našimi klubovými šálmi a nažehľovačkami. Je úžasné, že sa dnes ešte nájde človek ktorý je ochotný pomôcť a dať si dokonca tú námahu aby cez internet vypátral kontakt na náš klub a osobne stratené veci odovzdal.    Naozaj zo srdca ďakujeme smiley

 

05.01.2016 - Krásny Nový rok Vám všetkým prajeme!    

2016n-127.pngNech ste stále zdraví, šťastní a úspešní. Nech sa všetky Vaše tajné sny splnia. Nech sa všetko, čoho sa v Novom roku dotknete, v dobro premení. A nech Vám vo Vašom živote nikdy nechýba láska, porozumenie a dobrá nálada smiley 


smile – emotikon

30.10.2015 - Katarínska zábava 2015

katarinska-baner-2015-220x127.jpg

Pozývame všetkých na Katarínsku zábavu, ktorej jedenásty ročník už tradične organizuje Y Klub Nitra. Poďte sa zabaviť a podporiť dobrú vec - celý výťažok z akcie bude venovaný na podporu starostlivosti o mentálne a telesne postihnuté deti v Nitre a okolí. 

Cena lístka je 25€ a zahŕňa prípitok, minerálku, víno, kávu, pagáče, večeru, polnočný guláš, kultúrny program, živú hudbu a DJa, ktorý vám bude hrať do tanca až do rána bieleho :o)

...no a samozrejme nebude chýbať ani losovanie tomboly s množstvom zaujímavých cien, ktorej celý výťažok bude taktiež venovaný na podporu práce s postihnutými deťmi.

V prípade záujmu o lístky volajte prosím na tel. číslo 0905/265697

 
 

16.10.2015 - Smútočné oznámenie:    

olinka.jpgS hlbokým žiaľom oznamujeme všetkým priateľom a známym, že nás včera po tragickej dopravnej nehode navždy opustila naša členka a najlepšia priateľka Oľga Saubererová. Olinka bola srdcom aj dušou nášho klubu, bola s nami od prvých dní jeho vzniku a aj vďaka jej zanieteniu pre dobrú vec a veľkej snahe pomáhať ľudom v núdzi sme spolu dokázali takmer pätnásť rokov rozdávať úsmev rodinám a deťom v ťažkých životných situáciách. Bola neoddeliteľnou súčasťou našej veľkej rodiny a jej odchod je pre nás neopísateľnou stratou.

Ostaneš navždy v našich spomienkach – Odpočívaj v pokoji. 

 

10-11.4.2015 - Slávnostné otvorenie dvoch nových klubov    

Slávnostné otvorenie dvoch nových klubov Y Klub Liptovský Mikuláš a Y Klub Vráble sa uskutočnilo v dňoch 10-11.4.2015. Hostia z viacerých klubov zo Slovenska a z Dánska, ako aj členovia organizácie YMCA na Slovensku, prišli, aby mohli osobne zagratulovať a podporiť tieto dva nové kluby. Náš klub tiež praje všetko dobré, veľa energie a trpezlivosti v neľahkých začiatkoch a veľa úspechov v napĺňaní ich dôležitého poslania a cieľov.   

 

23.2.2015 - Testovanie novej webstránky

Práve sme spustili testovaciu prevádzku našej novej webstránky :)

Postupne budeme dolaďovať jej konečný vzhľad a funkčnosť a pridáme všetky potrebné informácie o našom klube.

Prosíme o trpezlivosť a zhovievavosť ku všetkým chybám a nedostatkom, ktoré nájdete na tejto stránke počas nasledovných týždňov a mesiacov. 

 

20.2.2015 - Naši členovia odovzdali finančný dar od Y Klubu Nitra pre rodinu v núdzi

durcinova-small-2.jpgDnes sme odovzdali finančný dar pre rodinu Ďurčinovú, ktorá sa ocitla vo veľmi ťažkej sociálnej situácii a veľmi naliehavo potrebovala našu pomoc. Prajeme im dostatok síl v prekonávaní tohto neľahkého obdobia a veľa šťastia a úspechov v ich ďalšom živote. 

 

13.2.2015 - Navštívili sme našu členku Valériu Buchovú

V predvečer sviatku sv. Valentína sme prijali pozvanie na netradičné stretnutie nášho klubu. Bol to naozaj krásny večer s veselými pesničkami, zaujímavými historkami, výborným gulášom a chutným vínkom. Celý klub veľmi pekne ďakuje :o)

valika1-1.jpgvalika5-1.jpg